Network Çözümleri

Bilgi teknolojisi (BT) veri saklamak, almak, iletmek, bilgisayar ve telekomünikasyon uygulamaları, bilgisayar ağları, televizyon ve telefon gibi diğer dağıtım teknolojilerini kapsayan genellikle işletmelerin ve kurumların iç içe olduğu bir terimdir. Çeşitli endüstriler bilgisayar donanım yazılım, elektronik, yarı iletkenler, internet, Telekom ekipmanları, e-ticaret ve bilgisayar hizmetleri de bilgisayar teknolojisi ile ilişkilidir.

network-sistemleri

BT teknolojisinin kapsamı tabi ki bu kadarla sınırlı değildir. BT teknolojisini, IT teknolojisini de içine alan okyanus olarak düşünebiliriz. M.Ö 3000 yıllarında varlığı olduğu bilinen Bilgi Teknolojisi günümüze kadar 4 dönem geçirerek gelmiştir. Şuan ki en dönem elektronik dönem olup 1940 yılıyla başlamıştır. BT teknolojisi içerisinde barındırdığı bu sistemlerle her ne kadar doğru bir terim gibi görünse de BT teknolojisinin içerisinde de yanlış uygulamalar mevcuttur. BT teknolojisinde yapılan yanlış uygulamalar zaman, maneviyat ve maddiyat olarak kullanıcıları büyük şekilde etkilemektedir. Örnek olarak ufak bir data center da yer alan mail server ‘ın 10 saniyelik kesintiye uğramasıyla binlerce kişi veya yüzbinlerce kişi aynı anda etkilenecektir. Sistemlerde kayıp , saniyelik kesintiler vb. tarzda sonuçlar sistem yöneticisinin ve sistem kurucusunun yapmış olduğu yanlış uygulamalar neticesinde ortaya çıkmaktadır.
Firmaların her işi yaparım mantığıyla hareket etmesi, günümüzde bu yanlış uygulamalara ayak olmuş olumsuz sonuçlar doğurmuştur. 3 NET A.Ş. olarak BT (Bilgi Teknolojisi) ‘nin okyanusunda Network Çözümleri konusunda yaptığımız ilkler ve doğru uygulamalarla sektörde doğru projeleri var etmenin gururunu yaşamaktayız.

NETWORK ÇÖZÜMLERİMİZ:

  • Local Area Network (LAN)
  • Wide Area Network (WAN)
  • Network Çözümleri (Yapısal Kablolama Hizmetleri)
** Data Kablolaması**
Kablo Kanalları
UTP
STP/FTP
Fiber
Coax
Token
Ring Twinax
Data priz bağlantısı
Patch panel bağlantısı
19” Rack kablolaması
Test ve etiketleme
**Telefon Kablolaması**
Hat çekimi
Priz, krone bağlantısı
Test ve etiketleme
**Elektrik Tesisatı**
Elektrik Hattı
UPS Hattı
Toprak Hattı
Priz, sigorta montajı
**Sistem Odası Kurulumu**
Yükseltilmiş döşeme
Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Önleme Sistemleri
  • Network Çözümleri-Network Güvenliği
  • Firewall Ürünleri
  • Virtual Private Network (VPN) Çözümleri
  • Kablosuz İletişim
Network alt yapı projeleriniz için lütfen müşteri temsilcileriyle iletişime geçiniz.